O NAS

Jesteśmy firmą stawiającą sobie za cel promocję Polski poprzez upowszechnianie wzorów regionalnych i motywów charakterystycznych dla różnych regionów naszego kraju. Proponowane produkty to koszulki produkowane z tkanin naturalnych, wysokiej jakości. Pierwsza nasza kolekcja to damskie i męskie koszulki z ciekawymi wzorami, nawiązującymi do podstawowych  elementów regionalnego stroju krakowskiego. Są to autorskie wzory inspirowane lokalnym patriotyzmem, ludowym wzornictwem połączonym  z narodowymi symbolami.

Produkty Folk są niepowtarzalne, tchnące nowocześnie ujętym folklorem i regionalnym patriotyzmem, skierowane dla każdego, kto ceni jakość i oryginalność
w swoim otoczeniu.

Wysokiej jakości odzież z motywami i nadrukami folkowymi i patriotycznymi!

Pozwól się unieść duchowi zamkniętemu w oryginalnych folkowych koszulkach. Wybierz Polskę i jej tożsamość!

"Dziwne były koleje stroju krakowskiego, ich spisanie wymagałoby wielu stron. Był to strój, który znacznie się rozszerzył poza granicę pierwotnego występowania, stał się ogólnonarodowym symbolem patriotyzmu, był kostiumem, rekwizytem przekonań społecznych i dążeń wolnościowych. Żyje do dzisiaj, choć używany jest wyłącznie od święta, w często niezbyt do oryginału podobnej formie. Jest dziś strojem uroczystości patriotycznych, świąt ludowych i kościelnych, nie tylko w Krakowskiem. Jak niegdyś podziwia się go w całym kraju, a także zagranicą, wśród Polonii, gdzie stał się symbolem polskości."

Zdzisław Nowak - Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego